História tvorcu hodiniek Invicta 15. novembra 2017

 

1837 – Z latisnkého slova “invincilbe” vzniká názov Invicta vo švajčiarskom la Chaux-de-Fonds. Spoločnosť založil Rphael Picard. Výrobcovia z Invicta vyrábajú svoje prvé, jemné švajčiarske hodinky, ktoré môžu ponúkať za skromnú cenu.

 

1837 – 1970 – Viac ako storčie spoločnosť vytvára ručné a automaticky navíjacie kúsky s výnimočným dizajnom a konštrukciou. Potom, rovnako ako veľa vtedajších švajčiarskych firiem, značka mizne z trhu počas quartzovej revolúcie zo začiatku 70. rokov.

 

1959 – Sovietske ministerstvo pre prácu a obranu nariaďuje švajčiarskej spoločnosti vyrábať hodinky výhradne pre dôstojníkov sovietskej námornej flotily.

 

1991 – Potomkovia vynálezcu sa snažia obnoviť značku Invicta a udržujú základné princípy spoločnosti. So zameraním sa na pozíciu značky ponúkajú verejnosti, ktorá má o hodinky záujem švajčiarsku kvalitu za prístupnú cenu.

 

1990s – Invicta začína s využitím vysoko kvalitných materiálov, ako sú antireflexné zafírové kryštály, vyrobené vo Švajčiarsku a automatické navíjacie systémy. Séria Pro Diver so svojimi prvkami , vysokou vodeodolnosťou a precíznou konštrukciou je významným zberateľským kúskom.

 

2000 – Značka začína vyrábať vlastné kalibre, ktoré sa vyvinuli do technických švajčiarskych náčrtov. Nová zložitosť zahŕňa pohyb skeletonu a procesy zahŕňajú švajčiarsku techniku. Firma ide svojou cestou a má svoje procesy, vrátane unisexového dizajnu hodiniek. Hlavným znakom je patentované nadrozmerné puzdro, zaoblený kryštál, výrazný cferník a farebný remienok.

 

2002 – Invicta sa stáva členom vybranej skupiny značiek hodiniek, ktoré oficiálne certifikovala spoločnosť ETA. Skupina Invicta Watch Group sa vyvinula do jednej z najrýchlejšie sa vyvijajcich sa výrobcov hodiniek.

 

2004 – Invicta sa oficiálne stala Invicta Watch Group a do svojho portfólia pridala značku S. Coifman.

 

2005 – Objavili jedinú vzorku modelu 1959, ktorý bol navrhnutý pre ruskú námornú flotilu. Invcita vyrobila precíznu repliku hodiniek a populárna kolekcia “Russian Diver” je opäť na svete. Spoločnosť predstavila impozantné puzdro s priemerom 60 milimetrov.

 

2006 – Invicta založila nadáciu Invicta Care Foundation, ktorá chce pomáhať, slúžiť tým menej šťastným. Starostlivosť a jej poslanie je neoddeliteľnou súčasťou základných hodnôt, ktoré vyznáva spoločnosť Invicta.

 

2012 – Projekt The Invicta Edge of Space Watch: 36 hodiniek značky, špeciálne neprerobených, Invicta hodiniek vypustili do hornej časti stratosféry. V tomto priestore je tlakové, tepelné aj radiačné podmienky takmer totožné s kozmickým prostredím. V tejto výške boli hodinky takmer tri hodiny. Vzhľadom na prostredie, bílzke vákuu, sa hodinky vártili na Zem nadzvukovou rýchlosťou.

2013 – Značka sa v tomto roku teší veľkému úspechu a uznaniu. Spoločnosť bola ocenená prestížnou cenou Red Dot Award Subaqua NOMA V. Stala sa medzinárodne uznávanou značkou kvality pre dokonalosť. Spoločnosť Red Dot uznáva najkvalitnejšie a najinovatívnejšie produkty.

 

 

2014 – Invicta prichádza na trh s precízne navrhnutým a vyrobeným modelom Bolt Zeus Tria. Hlavné hodinky poháňajú švajčiarsky quartz motorček s modifikovaným kalibrom. Model má tri časové pásma s číselníkmi pre každú časovú zónu umiestnené na oboch stranách pevného puzdra z nehrdzavujúcej ocele.

 

 

 

 

 

2015 – Invicta získava do svojho portfólia luxusnú značku TechnoMarine

 

2016 – Invicta Group predstavuje novú generáciu Subaqua, verziu NOMA IV. S výnimočnou technológiou a konštrukciou skrutkovacia korunka a tlačítka ponor do hĺbky 500 metrov. Keď sa korunka a tlačítka aktivujú, hodinky zobrazujú výstražnú tabuľku prostredníctvom šiestich stĺpcov, ktoré vedú a spájajú aktivačné tlačítkom so spodným ochranným kokonom (?). Každá korunka a tlačítka sú vyrobené z deviatich zmontovaných kusov.